Незвідані далі нескінченно манять нас, як і тисячі років тому. І, на жаль, ми ще довго будемо потребувати, щоб хтось показував нам дорогу, особливо в таких великих містах, як Харків. Але якщо раніше потрібні були паперові карти, то в ХХІ столітті замість карт у нас є GPS-Навігатори. Сьогодні вони є в кожній машині. Їх використовують таксисти, велосипедисти, туристи, загалом усі, кому не лінь.
Але часом GPS-Навігатори виходять із ладу, як і будь-яка інша електроніка. Якщо у Вас дешевий GPS-Навігатор, то в разі його поломки найдоцільніше буде просто купити новий (бажано не повторювати помилку і не купувати найдешевші навігатори, бо їх якість залишає бажати кращого). Але є і більш дорогі і якісні пристрої, які все ж вигідніше відремонтувати.
У Сервісному Центрі FreshIT можна відремонтувати GPS-навігатор у місті Харкові.
Давайте розглянемо основні несправності GPS-Навігаторів:
1. GPS-Навігатор не ловить супутники;
2. Пошкоджений сенсорний екран GPS-Навігатора внаслідок падіння або механічного впливу;
3. Потрібне відновлення або заміна акумулятора GPS-Навігатора;
4. Проблеми з прошивкою GPS-Навігатора;
5. Зламані кнопки управління або роз'єми GPS-Навігатора;
6. Необхідна установка навігаційних програм для GPS-Навігатора.
Розглянемо причини та способи усунення кожної зі згаданих вище несправностей GPS-навігаторів, а також особливості ремонту докладніше.
1. GPS-Навігатор не ловить супутники
Причин даної несправності може бути декілька: пошкодження прошивки, програмна помилка альманаху, особливість лобового скла автомобіля або вихід з ладу антени GPS-Навігатора.
Прошивка зазвичай «злітає» через віруси на карті пам'яті або системні неполадки під час оновлення компонентів операційної системи або програмного забезпечення, докладніше рішення даної проблеми буде розглянуто в 4-тому пункті. У цьому випадку навігатор просто необхідно перепрошити.
Куди гірше справи йдуть із програмною помилкою альманаху. У GPS-Навігатора є три режими старту: холодний, теплий і гарячий.
Холодний старт відбувається, коли навігатор поняття не має, де він знаходиться. Під час такого старту пошук супутників займає тривалий час - до 10 хвилин. Після включення GPS-Навігатор записує дані параметрів орбіт в альманах. Ці дані дозволяють GPS-Навігатору знати місце знаходження супутників. Після цього GPS-Навігатор отримує ефіміди для того, щоб швидше і точніше визначати місце розташування супутників і поточний час. Термін життя ефімід - кілька годин, а альманаху - 3 місяці.
Під час теплого старту GPS-Навігатор отримує тільки ефіміди, а альманах і поточний час були збережені в пам'яті Навігатора від попереднього ввімкнення, і їх оновлювати не потрібно.
І, нарешті, гарячим стартом вважається ситуація, коли дані з альманаху і ефімід не встигли застаріти.
Збій альманаху відбувається через те, що GPS-Навігатор після останнього вимикання був переміщений на велику відстань або довго не включався. Зазвичай, у цьому випадку відбудеться холодний старт, але може статися програмний збій, і GPS-Навігатор буде довго намагатися встановити своє місце положення на карті, використовуючи застарілі збережені дані.
Зазвичай, у цьому випадку потрібно залишити GPS-Навігатор у режимі прийому супутників на вікні на ніч. За ніч GPS-Навігатор отримає нові дані параметрів орбіт і знову запрацює у звичному режимі. Якщо це не допомогло, то в Сервісному Центрі усунуть усі програмні неполадки, протестують, і навігатор знову запрацює в штатному режимі.
Особливості лобового скла автомобіля виробники GPS-Навігаторів і виробники автомобілів навчилися передбачати. Якщо навігатор відмовляє працювати в автомобілі і відмінно працює поза його межами, можливо, у Вас просто старий GPS-Навігатор і варто задуматися над покупкою нового.
Найбільш серйозною причиною відмови GPS-Навігатора знаходити супутники - це вихід із ладу GPS-антени. Якщо у Вас зовнішня антена, то можна легко зробити заміну GPS-антени Навігатора і ремонт, швидше за все, Вам не знадобиться.
Але ось внутрішню антену, без спеціальних навичок пайки і знання пристрою GPS-Навігатора замінити не вдасться. Довірте цю справу кваліфікованим фахівцям із Сервісного Центру. Для проведення успішного ремонту такого роду необхідні повний розбір пристрою і спеціальне устаткування.
2. Пошкоджений сенсорний екран GPS-Навігатора внаслідок падіння або механічного впливу
Зазвичай це відбувається у любителів забирати GPS Навігатор із машини, в якості методу захисту від крадіжки. У великому місті, такому як Харків, крадіжки обладнання з машин трапляються нерідко.
При виході з машини GPS Навігатор падає і розбивається сенсорний екран. На жаль, у GPS-Навігатора екран таке ж слабке місце, як і у Планшетів, Електронних книг або Смартфонів. Якщо у Вас розіб'ється сенсорне скло, але дисплей залишиться не пошкодженим, то часто доводиться міняти весь дисплейний модуль (дисплей склеєний із сенсорним склом прозорим клеєм), через те, що неможливо здійснити сепарацію дисплея в Харкові або попросту сенсор і дисплей не продаються окремо. Точно так само справи йдуть із захисним склом.
3. Потрібне відновлення або заміна акумулятора GPS-Навігатора
У GPS-навігатор використовуються літієво-іонні та літієво-полімерні акумулятори. Але якщо літієво-полімерні акумулятори лише не бажано сильно перегрівати і перезаряджати, то з літієво-іонними акумуляторами справи йдуть складніше.
Ці акумулятори можна сильно нагрівати і охолоджувати, та так само їх не варто повністю розряджати. Це зазвичай призводить до значного зниження ємності, а в подальшому і до повної відмови батареї GPS-Навігатора. Якщо все-таки акумулятор був повністю розряджений, то його варто повністю зарядити оригінальним зарядним пристроєм. Але знайте, що це призведе до невеликої втрати ємності акумулятора GPS-Навігатора.
Так само наполегливо НЕ рекомендується заводити двигун автомобіля за ввімкненого в прикурювач GPS-Навігатора. У кращому випадку можуть згоріти запобіжники, в гіршому - зіпсується батарея і пристрій (у дорогих моделях автомобілів прикурювач автоматично відключається під час увімкнення стартера).
Ремонт - заміна акумулятора. На встановлений акумулятор GPS-Навігатора Ви отримуєте гарантію. Підібрати правильний акумулятор до конкретної моделі Навігатора, а головне купити його в Харкові - завдання не завжди просте. Щоб не шукати акумулятор самостійно, його також можна замовити у нас. Ми закуповуємо акумулятори за кордоном, а також доставляємо рідкісні моделі під замовлення.
4. Проблеми з прошивкою GPS-Навігатора
Прошивка GPS-Навігатора злітає в кількох випадках: якщо Ви заразили GPS-Навігатор вірусами, невдала самостійна спроба перепрошивки, використання кастомних неперевірених прошивок, використання неперевіреного неофіційного ПЗ.
Із вірусами все зрозуміло - необхідно стежити за тим, щоб їх не було. Використовувати кастомні прошивки і сторони не перевірене програмне забезпечення ми Вам не радимо. А ось із невдалою прошивкою GPS-Навігатора все йде куди гірше. Небезпека її полягає в тому, що GPS-Навігатор може перестати працювати назавжди.
Перепрошивка GPS-Навігатора здійснюється двома способами: через комп'ютер і через карту пам'яті. Все залежить від моделі Вашого пристроя. Під час прошивки GPS-Навігатора за допомогою кабеля, використовується спеціальне, рекомендоване виробником GPS-Навігатора програмне забезпечення. Прошивка за допомогою карти пам'яті здійснюється шляхом завантаження необхідного програмного забезпечення на саму карту пам'яті.
Симптомами невдалої прошивки GPS-Навігатора, як правило, є: непрацюючий екран, - комп'ютер не визначає (не бачить) пристрій. Працювати буде тільки світлодіод зарядки.
Лідер серед типових помилок під час самостійнійної прошивки GPS-Навігатора - це недостатній заряд батареї або недостатня потужність зарядного пристрою під час перепрошивання. Також не експериментуйте з невідомими прошивками, так як все залізо в GPS-Навігаторі вимагає правильного встановлення сумісного з пристроєм драйвера. Тому, в кращому випадку, після перепрошивки GPS-Навігатор не запрацює, а в гіршому - ніколи не включиться.
Також небезпечною помилкою є впевненість у тому, що якщо прошити GPS-Навігатор прошивкою від іншого навігатора, то це розширить його можливості. Так можна робити, тільки якщо всі апаратні частини двох Навігаторів повністю збігаються. В іншому випадку в GPS-Навігаторі «убивається» завантажувач операційної системи, і Ви отримуєте непрацюючий пристрій за повністю працюючого заліза.
Тому перепрошивку GPS-Навігатора в місті Харкові краще довірити фахівцям із Сервісного Центру.
5. Зламані кнопки управління або роз'єми GPS-Навігатора
Зазвичай виламується роз'єм зарядки і USB-роз'єм. Не тисніть на роз'єми, не впускайте GPS-Навігатор і все з ним буде в порядку. Клавіші управління зазвичай виходять із ладу через те, що в GPS-Навігатор потрапила рідина або він дуже сильно забруднений пилом.
Зрозуміти, що несправний USB-роз'єм можна підключившись до комп'ютера - GPS Навігатор ніяк не реагує, або потрібно поворушити кабель і утримувати в певному положенні, щоб GPS-Навігатор хоч якось реагував на нього. Зрозуміти, що не працюють клавіші, можна, якщо Ви натискаєте на них, а GPS-Навігатор ніяк не реагує.
Ремонт в даному випадку зводиться до заміни роз'єму, що вийшов із ладу або клавіш, які не працюють.
6. Необхідна установка навігаційних програм для GPS-Навігатора
Від актуальності версії навігаційних програм і карт залежить зручність у роботі з GPS-Навігатором, особливо у великих містах, як Харків, де є багато вуличок і постійно змінюються назви вулиць і з'являються нові адреси.
Навігаційна програма - це одна з основ GPS-Навігатора. Саме вона визначає за допомогою GPS-приймача координати Вашого місцезнаходження і саме вона показує Вам, як дістатися з пункту А в пункт Б. Навігаційна карта ж дозволяє навігаційній програмі зрозуміти, що Ви знаходитесь саме на цій вулиці, а не в чистому полі.
Лідерами серед навігаційних програм є: Garmin і IGo8. Відповідно для кожної з навігаційних програм передбачені свої навігаційні карти.
Якщо виробник не випустив оновлення саме для вашого пристрою або платформи, то оновлювати навігаційні програми і карти GPS-Навігатора з неофіційних джерел не варто. Зазвичай, поважаючі себе виробники GPS- Навігаторів оновлюють навігаційні програми і карти раз на квартал. Це й відрізняє якісний GPS-Навігатор від не якісного.
Якщо Виробник Вашого GPS-Навігатора випустив оновлення, а ви не знаєте, як його встановити, то чекаємо Вас у Сервісному Центрі FreshIT.
На цьому можна поставити крапку. Пам'ятайте про те, що заряджати GPS-Навігатор потрібно тільки оригінальним зарядним пристроєм, не варто надовго вимикати GPS- Навігатор, а також упускати його і повністю розряджати.
Дотримуючись цих запобіжних заходів Ваш пристрій буде довго вказувати Вам шлях. Щасливої дороги!
Якщо у Вас є питання щодо ремонту або роботи Вашого GPS-Навігатора, то задавайте їх на сайті або телефонуйте нам. Ви отримаєте вичерпні відповіді саме з Вашої моделі GPS-Навігатора стосовно Вашої конкретної проблеми.
На всі комплектуючі, встановлені в Сервісному Центрі FreshIT надається гарантія. Всі роботи виконуються у встановлені терміни і на них також надається гарантія.