Розбитий дисплей Телефону

Дисплейний модуль – одна з найбільш важливих деталей сучасного мобільного Телефону. Він одночасно є і дисплеєм, і сенсором, і захисним склом.

На сьогоднішній день одним з найважливіших критеріїв, за якими ми купуємо сенсорний Телефон, є розмір і якість дисплея. Це не дивно, адже чим більше і якісніше дисплей, тим зручніше і приємніше користуватися мобільним пристроєм. Ця перевага робить дисплейний модуль (екран) таких пристроїв їхнім найбільш слабким місцем. Досить часто дисплейний модуль виходить з ладу і його доводиться міняти.

У багатьох моделях Телефонів екран - дисплей, сенсор і захисне скло - являють собою єдину цілісну деталь, яка називається дисплейний модуль. Розробники таких Телефонів намагаються використовувати найякісніші матеріали для дисплеїв. Але це все одно не рятує їх від можливих механічних пошкоджень екрану.

У деяких моделях конструкція дисплейного модуля та наявність у продажу деталей дозволяють замінити тільки сенсорне або захисне скло, звичайно, за умови, що дисплей не пошкоджений. Робота зі заміни дисплейного модуля коштує в кілька разів дешевше роботи із сепарації дисплейного модуля та заміни сенсорного або захисного скла. Але вартість скла може бути в 10 разів менше вартості нового дисплейного модуля.

Отже, заміна сенсорного або захисного скла не завжди можлива і рентабельна. Тому досить часто доводиться проводити заміну дисплейного модуля, як однієї цілісної деталі. Робота зі заміни в такому випадку обходиться набагато дешевше, але вартість деталі може Вас сильно здивувати.

У Сервісному Центрі FreshIT можна замінити дисплейний модуль сенсорного мобільного Телефону в місті Харкові.

 

Розглянемо основні симптоми несправностей дисплейного модуля мобільного Телефону, за яких потрібна його заміна, і особливості виконання ремонту.

1. Механічні пошкодження дисплейного модуля;

2. Телефон залитий рідиною;

3. Вертикальні або горизонтальні смуги на екрані;

4. Екран Телефону горить синім, чорним або білим кольором.

 

Розглянемо детальніше причини і способи усунення несправностей дисплейного модуля.

1. Механічні пошкодження дисплейного модуля

Механічні пошкодження дисплейного модуля Телефону

Найчастіше заміна дисплейного модуля (екрану) потрібна внаслідок механічних пошкоджень. Відбувається пошкодження дисплейного модуля в основному при падінні Телефону, або якщо Ви носите його без чохла в кишені або сумці разом з ключами чи іншими твердими предметами. Дисплеї сучасних сенсорних мобільних Телефонів великі й досить крихкі, тому й ставлення до них має бути відповідне.

Заміна дисплейного модуля - не дуже складний процес, але вимагає більшої концентрації уваги і граничної охайності та не терпить помилок. Не варто намагатися зробити заміну дисплейного модуля самостійно в домашніх умовах без спеціальних навичок і устаткування.

Для того, щоб замінити дисплейний модуль, Сервісному Інженеру потрібно розібрати телефон. Тут найголовніше не пошкодити системну плату і шлейфи (шлейф дисплея може бути приклеєний до самого модулю). Від'єднавши несправний дисплейний модуль, Сервісний Інженер починає зворотну збірку з новим дисплейним модулем. У процесі зборки новий модуль тестується. Якщо він справний і коректно працює, то збірка продовжується. Після повного складання Телефон перевіряють на працездатність.

Варто відзначити, що дисплейні модулі можна придбати в магазині Сервісного Центру FreshIT. Це дуже зручно, оскільки не доведеться чекати доставки дисплея. Якщо ж дисплейного модуля для Вашої моделі телефону не виявиться в наявності у Харкові, ми зможемо привезти його з будь-якої точки України або з-за кордону.

Не варто впадати у відчай, якщо у Вашого Телефону було розбите лише захисне скло. З дуже великим відсотком ймовірності можна замінити тільки його, залишивши рідний дисплей. Докладніше з цим процесом та його перевагами можна ознайомитися в статті «Заміна захисного скла Телефону без заміни дисплея».

2. Телефон залитий рідиною

Засвітки на екрані Телефону

Пам'ятайте, ніякі протирання і сушка на батареї не можуть зі сто відсотковою ймовірністю вберегти його від потрапляння рідини під дисплейний модуль. Навіть невелика кількість рідини, особливо якщо вона агресивна (солодка, солона), може вивести з ладу Ваш Телефон. Ви можете не відразу помітити проблеми з екраном, але вони можуть проявитися пізніше.

Телефон після залиття потрібно негайно вимкнути, від'єднати батарею та нести до Сервісного Центру. Залиті рідиною пристрої в Сервісному Центрі FreshIT потрапляють на діагностику позачергово.

Після залиття агресивною рідиною дисплей може не працювати або працювати, але не стабільно. Причина криється в тому, що агресивна рідина роз'їдає контакти шлейфа, за допомогою якого дисплейний модуль підключається до системної плати Телефону. Також може бути пошкоджений сам шлейф. Залежно від ушкоджень, шлейф можна відновити. Однак якщо пошкодження незворотні, дисплейний модуль Телефону доведеться замінити, оскільки шлейф дисплейного модуля окремо замінити неможливо.

Також в результаті залиття Телефону рідиною на екрані можуть з'явитися нерівномірні засвітки. Причина в тому, що волога потрапила під віддзеркалювач дисплейного модуля. В такому разі на білому тлі буде видно нерівномірний розподіл підсвічування дисплея.

Для певних моделей Телефонів конструкція дисплейного модуля дозволяє замінити віддзеркалювач. Головне не затягувати з ремонтом. Якщо підсвічування вийде з ладу, то дисплейний модуль необхідно буде міняти повністю, а це обійдеться Вам набагато дорожче. Віддзеркалювачі можна купити в магазині Сервісного Центру FreshIT. Якщо ж конструкція дисплейного модуля не дозволить замінити тільки віддзеркалювач, нічим, крім як заміною дисплейного модуля, не допомогти.

3. Вертикальні або горизонтальні смуги на екрані Телефона

Смуги на дисплеї Телефону

Такі симптоми свідчать про пошкодження матриці та вихід з ладу всього дисплейного модуля. Пошкодити матрицю можна тільки в разі механічного впливу.

Зазвичай такі пошкодження матриці викликають падіння Телефону на бік, надмірний тиск на дисплей пальцем тощо. Також таке трапляється в любителів носити телефон у задній кишені джинсів.

Якщо Ви забудете дістати Телефон і сядете на нього, то будьте готові міняти дисплейний модуль. За таких симптомів доведеться міняти весь дисплейний модуль. Інших варіантів, на жаль, немає.

 

4. Екран горить синім, чорним або білим кольором

Даний симптом вказує на зіпсований шлейф дисплейного модуля.

Шлейф і дисплей є єдиним цілим, і замінити шлейф без заміни дисплея неможливо. Тому необхідно міняти весь дисплейний модуль. Зіпсований шлейф можна відновити, але довго він не пропрацює, рано чи пізно міняти доведеться все одно. Краще заплатити один раз і забути про проблеми з дисплеєм.

Також шлейф дисплея може просто відійти від роз'єму на материнській платі. В такому випадку він просто повертається на місце, і заміна дисплейного модуля не потрібна.

 

На цьому можна поставити крапку. Підведемо підсумки. Щоб уберегти дисплей від пошкоджень, радимо Вам носити Телефон у чохлі. В кишені або сумці, де Ви носите Телефон, не повинно бути сторонніх предметів. А так само не варто сильно тиснути на дисплей і носити Телефон в задній кишені.

У Вас є можливість поставити питання на сайті щодо заміни дисплейного модуля до Вашої моделі Телефону, або ж Ви можете подзвонити нам за будь-яким зручним для Вас номером телефону. Ви отримаєте вичерпні відповіді на всі Ваші запитання.

На всі комплектуючі, встановлені Сервісним Центром FreshIT, надається гарантія. Всі роботи виконуються у встановлені терміни, і на них також надається гарантія.