В еру портативних комп'ютерів і мобільних багатофункціональних пристроїв не втрачають своєї популярності і звичайні настільні персональні комп'ютери в їхньому класичному вигляді, оскільки жоден мобільний пристрій, чи то планшет, чи найдорожчий ноутбук, не є «ігровим» або «серверним» комп'ютером.

Як і будь-яка інша техніка комп'ютер часто виходить з ладу, як з вини користувача, так і внаслідок тривалої експлуатації без належного обслуговування. У Сервісному Центрі FreshIT Ви можете отримати комплекс послуг з діагностики та якісного ремонту персональних комп'ютерів в місті Харкові.

Розглянемо основні симптоми несправностей персонального комп'ютера та їхні причини:

1. Комп'ютер не вмикається;

2. Не завантажується операційна система комп'ютера;

3. Комп'ютер мимоволі перезавантажується або вимикається;

4. Комп'ютер «намертво зависає» і «гальмує»;

5. Не виходить встановити операційну систему.

 

1. Комп'ютер не вмикається

Ремонт персональних комп'ютерів

Причин відмови комп'ютера вмикатися може бути безліч: від несправної розетки, в яку включений кабель живлення комп'ютера, до виходу з ладу материнської плати або периферійних пристроїв, підключених до неї.

Відсутність живлення

Перше, що потрібно зробити за таких симптомів, - це перевірити, чи є живлення в розетці, включений фільтр живлення, справний кабель живлення, щільно він входить у гніздо живлення комп'ютера. Також потрібно спробувати відключити всі периферійні пристрої, після чого спробувати ввімкнути комп'ютер.

Якщо все одно не ввімкнувся, то причиною може бути несправний блок живлення. Причин виходу з ладу блоку живлення може бути декілька.

Зазвичай блок живлення виходить з ладу через перевищення гарантованого часу експлуатації, або від того, що в ньому накопичилося багато пилу, і система охолодження просто не може його охолодити, як наслідок роздуваються або течуть конденсатори або ШІМ контролери. Також причиною може бути різкий перепад напруги в мережі.

Ремонт материнської плати комп'ютера

Роздуті конденсатори

Причиною відмови комп'ютера вмикатися можуть бути також конденсатори на материнській платі, що  вийшли з ладу. Дана несправність легко діагностується візуальним оглядом материнської плати, і якщо на ній є електролітичні конденсатори, що роздулися, то їх слід замінити.

Несправні плати розширення материнської плати

Часто виходить з ладу мережевий адаптер через те, що в мережевому кабелі могла зібратися вода, яка потрапляє на контакти роз'єму, а також через електростатичні наведення на кабелі під час грози. Найчастіше заміна Мережевого адаптера дозволяє усунути проблему, і ремонт виявляється не дорогим.

Не рідко комп'ютер не вмикається через несправну відеокарту. Зазвичай, цій несправності передують поява артефактів (спотворення зображениия монітору), зависання в іграх або поява синіх екранів смерті BSoD. Ремонт або заміна відеокарти дозволяє вирішити дану проблему.

Також однією з причин можна назвати несправну планку оперативної пам'яті. Зазвичай, потрібно просто від'єднати і приєднати її назад, але якщо все-таки вона вийшла з ладу, то її необхідно замінити.

Замикання на материнській платі комп'ютера

Дуже поширеною причиною є коротке замикання на материнській платі внаслідок зламаних або закорочених USB-роз'ємів. Ясна річ, цієї поломки можна уникнути, якщо охайно підключати всі пристрої. Усунути замикання можна і в домашніх умовах, якщо не вигоріли елементи материнської плати, але ми рекомендуємо Вам звертатися по допомогу до професіоналів. Сервісний Центр FreshIT надає послуги із відновлення материнських плат персональних комп'ютерів після короткого замикання в місті Харкові.

Ремонт зігнутих контактів процесора

Не контакт процесора

Рідкісною, але також причиною можуть бути зігнуті ніжки процесора або поганий контакт Socket-а. Ясна річ, якщо Ви дуже уважно і охайно встановите процесор в Socket, то нічого подібного статися просто не повинно.

Збій BIOS

 Так само може допомогти скидання налаштувань BIOS. Як це зробити детально описано в посібнику з експлуатації до Вашої материнської плати. Але бувають випадки, коли потрібна прошивка або заміна мікросхеми BIOS. В цьому випадку необхідно звернутися по допомогу до Сервісного Центру, оскільки для проведення даної операції потрібно спеціалізоване обладнання.

Описані вище поломки легко можуть бути діагностовані Вами вдома, але бувають несправності, які можуть діагностувати і усувати тільки фахівці з використанням спеціального обладнання. В основному це несправності компонентів материнської плати, наприклад, несправний мультиконтролер, відсутність BGA-контакту мікросхеми чіпсету тощо.

2. Комп'ютер вмикається, але не завантажується операційна система

Ремонт пошкодженої файлової системи

Несправний жорсткий диск

Першою причиною майже завжди є несправний жорсткий диск (вінчестер) або нестабільний контакт шлейфу, або кабелю живлення жорсткого диска. Спробуйте використовувати інший кабель живлення жорсткого диска й інший data-шлейф.

Якщо це не допомогло, спробуйте підключити вінчестер до іншого комп'ютера. Якщо не працює на іншому комп'ютері, то, швидше за все, Вашому комп'ютеру буде потрібна заміна жорсткого диска.

Пошкоджена файлова система

Нерідко причиною відмови операційної системи завантажуватися є пошкоджена файлова система. Зазвичай, це відбувається після некоректного вимкнення комп'ютера, зараження операційної системи вірусом або проблем із живленням комп'ютера.

3. Комп'ютер мимоволі перезавантажується або вимикається

Чистка від пилу персональних комп'ютерів.

Комп'ютер перегрівається

Можливо, через забруднення комп'ютера побутовим пилом процесор або відеочіп перегріваються, і комп'ютер переходить в захисний режим і вимикається. Звичайно, цього можна уникнути, не забуваючи вчасно чистити комп'ютер від пилу, а так само 1–2 рази на рік замінюючи термопасту і змащуючи або змінюючи кулери. Загалом, потрібно підтримувати у відмінному стані систему охолодження і стежити за температурним режимом всередині системного блоку. Тоді Вам не потрібно буде платити за складний ремонт материнської плати як наслідок перегріву її компонентів.

Пошкоджений жорсткий диск або SSD накопичувач

Таке зазвичай буває в процесі неправильної експлуатації вінчестера або SSD накопичувача. Вони можуть перегріватися через забруднений комп'ютер. А можливо, Ви, помилково чи навмисно, встановили шкідливу програму. Пам'ятайте, що краще цього не робити і використовувати тільки перевірені та ліцензійні програми.

Пошкоджений ОЗП або дефект мікросхем чіпсету

Причиною цього можуть бути також збої у роботі ОЗП або дефекти в ланцюзі живлення. Не рідко причиною несправності є дефект мікросхеми чіпсету, північного або південного моста материнської плати або ж нестабільний BGA-контакт.

Всі описані вище причини краще всього діагностувати і ремонтувати в Сервісному Центрі в Харкові.

Віруси

Не рідко причиною є пошкоджена вірусами операційна система або її неправильне використання. Спробуйте скористатися функцією відновлення системи, можливо, Вам вдасться «відкотити» систему до працездатного стану. Якщо ні, то тільки перевстановлення операційної системи врятує положення. 

4. Комп'ютер «намертво зависає» і «гальмує»

Перегрів

Найбільш ймовірна причина зависання комп'ютера – це його перегрів. Зазвичай він трапляється при неправильному функціонуванні системи охолодження через забруднення або неправильну експлуатацію. Пам'ятайте, що за системою охолодження потрібно періодично доглядати. Раз-два на рік проводити профілактику комп'ютера від пилу, змащувати кулери і змінювати термопасту.

Застаріли або відсутні встановлені драйвера

Не менш ймовірна причина зависання комп'ютера - це не коректно встановлені або зовсім відсутні драйвера, або не стабільні їх версії. Зазвичай в комплекті з кожним комп'ютером йде набір дисків з рекомендованими драйверами, також необхідні драйвери можна скачати на офіційному сайті виробника.

Так само як і драйвера, нестабільні версії програмного забезпечення можуть бути причиною зависання комп'ютера. Встановлюйте драйвери тільки з перевірених джерел або з офіційних сайтів, і Вам не доведеться зайвий раз витрачатися гроші на ремонт свого комп'ютера.

Усунення зависання комп'ютера в Сервісному Центрі FreshIT

Відсутність вільного місця на диску

Якщо Ви давно не проводили чистку програм, тобто не видаляли не потрібні  програми, якими не користуєтесь, мотивуючи це тим, що може колись знадобиться, то рано чи пізно пам'ять на системному диску закінчиться. Цього допускати не можна. Пам'ятайте, що робочий стіл - це теж системний диск, не варто захаращувати його«важкими» файлами.

Нестача оперативної пам'яті

Всі програми використовують оперативну пам'ять. Якщо в процесі роботи Ви використовуєте багато програм, то планок пам'яті краще встановити побільше. Це збереже Ваші нерви і прискорить роботу.

Знову ж віруси

Якщо Ви використовуєте Linux, то віруси Вам не страшні, але якщо це ОС Windows, то краще мати гарний антивірус. Слід пам'ятати, що антивірус на комп'ютері повинен бути один, інакше жоден не буде працювати, і внаслідок їхнього конфлікту Ваш комп'ютер зависає відразу після ввімкнення. 

Дефект мікросхем чіпсету

Апаратною причиною несправності може бути дефект мікросхеми чіпсету. Через це, якщо у Вас кілька ядер, одне з них може не працювати, або процесор без навантаження в диспетчері завдань буде показувати постійне завантаження в 50-100% відразу після завантаження операційної системи.

5. Не виходить встановити операційну систему

Установка операційної системи в Сервісному Центрі FreshIT

Пошкоджений жорсткий диск або SSD-накопичувач

Не рідко система може не бачити накопичувач або жорсткий диск. Це може бути викликано неправильною роботою пристрою або відсутністю підтримки встановленою операційною системою контролера Вашого накопичувача; у такому разі необхідно встановити драйвера на контролер в процесі установки операційної системи, або ввімкнути режим сумісності у налаштуваннях BIOS.

Проблеми в ланцюзі живлення

Так само однією з апаратних причин можуть бути проблеми, пов'язані з електроживленням, і, як наслідок, зависання комп'ютера при установці.

Сервісний Центр FreshIT надає послугу встановлення та налаштування ОС Windows з установкою драйверів, базовим налаштуванням та встановленням базового пакету безкоштовних програм в місті Харкові.

 

Підводячи підсумки, можна сказати, що тривалість безвідмовної роботи Вашого комп'ютера в більшій мірі залежить від Вас як користувача. Правильно використовуйте програмне забезпечення, стежте за чистотою системного блоку, використовуйте безперебійні джерела живлення, і потреба в ремонті у Вас буде виникати вкрай рідко.

Якщо ж Вам необхідна допомога в ремонті Вашого персонального комп'ютера, в Сервісному Центрі FreshIT Вам завжди раді допомогти. Ми чекаємо на Вас у нашому Сервисному Центрі у Харків. Кваліфіковані фахівці та новітнє обладнання дають нам можливість виконувати якісний ремонт практично всіх несправностей. Діагностика в нашому Сервісному Центрі Безкоштовна.