Установка клавіатури Ноутбука

Портативність - головна риса, яка робить Ноутбук таким зручним і популярним серед користувачів. У пристрої, який об'єднує в собі клавіатуру, маніпулятор і дисплей, все повинно працювати справно. Однак дуже часто Ноутбук піддається залиттю або механічним впливам з вини дітей або домашніх тварин, чи взагалі по волі випадку. У таких випадках знадобиться заміна або ремонт клавіатури Ноутбука.

У Сервісному Центрі FreshIT Ви можете замінити або відремонтувати клавіатуру Ноутбука в місті Харкові з гарантією.

 

Розглянемо основні симптоми несправностей клавіатури Ноутбука, які найбільш часто зустрічаються в більшості Клієнтів нашого Сервісного Центру:

1. Ноутбук не реагує на натиснення клавіш на клавіатурі;

2. Клавіші клавіатури Ноутбука туго натискаються;

3. Не працює кілька клавіш на клавіатурі Ноутбука;

4. При натисканні однієї клавіші спрацьовує інша;

5. Клавіші «залипають» на деякий час при натисканні;

6. Відсутні кілька клавіш на клавіатурі Ноутбука;

7. Не працює підсвічування клавіш клавіатури Ноутбука;

8. Не працюють світлодіодні індикатори клавіатури Ноутбука;

9. Пошкоджений шлейф клавіатури.

 

Розглянемо детально причини виникнення кожного з перерахованих симптомів і способи усунення несправностей клавіатури Ноутбука, що їх викликають.

 1. Ноутбук не реагує на натиснення клавіш на клавіатурі

Закриття клавіатури Ноутбука

Перше, що страждає в Ноутбуці після його випадкового залиття кавою або будь-якою іншою рідиною, - це клавіатура. Якщо Ви залили Ноутбук, не потрібно намагатися просушити клавіатуру феном, сподіваючись таким чином вирішити проблему. Не випробовуйте долю! Сушка феном не може вважатися ремонтом і тільки підплавить елементи клавіатури або загоне рідину ще далі, ніж вона вже потрапила. Цими діями Ви тільки завдасте ще більшої шкоди потерпілому Ноутбуку, і клавіатуру, швидше за все, доведеться замінити. Ремонт після такої "швидкої допомоги" навряд чи можна буде здійснити.

Всі пристрої з ознаками залиття в Сервісному Центрі FreshIT надходять на діагностику позачергово. Чим швидше Ви звернетеся до Сервісного Центру в Харкові, тим дешевше обійдеться Вам ремонт, і ,можливо, не доведеться проводити повну заміну клавіатури Ноутбука.

Якщо клавіатура Ноутбука не реагує на натискання клавіші, то, швидше за все, рідина роз'їла доріжки на плівці. Ремонт доріжок на плівці дуже довгий і дорогий процес, тому часто доводиться виконувати повну заміну Клавіатури.

Однак, якщо Ви вчасно відреагували, і доріжки ще цілі, ремонт клавіатури без її заміни цілком можливий. У Сервісному Центрі Інженер від'єднує клавіатуру від Ноутбука. Розбирає її і промиває плівки. Під час промивки усуваються всі сольові і цукрові відкладення, що виникли в результаті залиття. Доріжки на плівці Інженер перевіряє під мікроскопом, щоб як можна ретельніше усунути наслідки залиття. Після відновлення плівок, клавіатуру збирають і тестують. Якщо тест успішний, Ноутбук можна буде забрати.

Якщо ж після діагностики виявиться, що клавіатура не підлягає ремонту, Вам буде запропоновано зробити заміну.

Перед залиттям клавіатури Ноутбука

Також Ноутбук може не реагувати на натискання через сильне засмічення сміттям. Так зазвичай буває в любителів поїсти, не відходячи від Ноутбука. А такими є практично всі користувачі Ноутбуків. Тому, якщо Ви не стежите за умовами експлуатації пристрою, то будьте готові принести Ноутбук в ремонт на чищення від пилу та іншого стороннього сміття. У цьому випадку заміна не потрібна, практично завжди допомагає чистка та ремонт не працюючих клавіш.

Щоб відремонтувати клавіатуру після засмічення, її необхідно почистити. Для цього Сервісний Інженер від'єднує клавіатуру Ноутбука, розбирає її і ретельно чистить від бруду, крихт, волосся й іншого сміття. Після цього вона збирається назад і перевіряється на працездатність. Зверніть увагу, що чистка клавіатури з повним розбиранням не входить до вартості ремонтних робіт "чистка Ноутбука від пилу" і виконується тільки за необхідності та за окрему плату.

Варто зазначити, що розбирання, ремонт і збирання клавіатури Ноутбука – досить складний процес, що потребує спеціальних навичок. Якщо Ви не впевнені в своїх силах і не володієте спеціальними знаннями, не варто намагатися чистити клавіатуру Ноутбука самостійно. Довірте Ваш Ноутбук професіоналам. Робота з ремонту клавіатури коштує дорожче, ніж робота з її заміни, але з урахуванням вартості нової клавіатури підсумкова ціна заміни клавіатури зазвичай набагато перевищує вартість ремонту.

 2. Клавіші клавіатури Ноутбука туго натискаються

Ліфт клавіши Ноутбука

На питання при оформленні Ноутбука в ремонт: «Були спроби ремонту?», - позитивна відповідь. Причиною можуть бути залишки рідини або сміття після неякісного чищення, чи в результаті необережного розбирання чи збірки були зламані ліфти.

Якщо чистка була проведена не якісно, то необхідно провести чищення клавіатури повторно, як це було описано вище. В цьому і буде полягати ремонт. Але от якщо в результаті розбирання або збірки були виламані ліфти клавіш, то доведеться провести їх заміну.

Купити новий ліфт окремо неможливо (вони окремо не продаються), тому його заміна можлива тільки за наявності клавіатури-донора. Якщо зіпсовано тільки частину ліфтів і є відповідний донор, Інженер просто замінить зіпсований ліфт на справний. Якщо ж зіпсовано більшість ліфтів, то дешевше буде замінити клавіатуру на нову повністю, ніж її ремонтувати.

 3. Не працює кілька клавіш на клавіатурі Ноутбука

Якщо клавіатура раніше не заливалася рідиною, то, швидше за все, проблема в шлейфі, і буде потрібен ремонт або заміна шлейфу клавіатури. У місці, де шлейф з'єднується з роз'ємом на материнській платі, через неакуратне підключення або відключення вийшли з ладу доріжки. Ще подібна проблема може виникнути через люфт в районі шлейфу. З часом шлейф в районі роз'єму переламується, і перестають працювати кілька клавіш.

Для ремонту шлейфу Сервісному Інженеру необхідно відрізати дефектну ділянку. Зазвичай вона не велика - всього 1-2 міліметра. Після клавіатуру підключають, тестують і Ноутбук можна забрати. Якщо ж шлейф не підлягає ремонту, то необхідна повна заміна клавіатури.

 4. При натисканні однієї клавіші спрацьовує інша

Залита кофе клавіатура Ноутбука

Іноді, внаслідок залиття Ноутбука рідиною, виходить з ладу мультиконтроллер, який керує клавіатурою і тачпадом. Імовірніше через некоректну роботу мультиконтроллера при натисканні однієї кнопки клавіатури може спрацьовувати інша. Головний ворог залитих пристроїв – це час. Само собою, що успішність ремонту також залежить від того, як швидко Ви віддасте Ноутбук в ремонт.

Для виконання ремонту і заміни мультиконтроллера Інженеру потрібно повністю розібрати Ноутбук. Дана робота вимагає певних специфічних навичок, тому якщо у Вас їх немає, краще довірте подібну роботу професіоналам. Щоб замінити несправний мультиконтроллер, його потрібно випаяти. Далі Інженер очищає місце паяння від старого припою, припаює новий мультиконтроллер і збирає Ноутбук.

 5. Клавіші «залипають» на деякий час при натисканні

Дуже часто клавіатуру Ноутбука заливають солодкими напоями, наприклад, кока-колою або соком. Після випаровування рідини неминуче починає проявлятися залипання клавіш. Висихаючи, солодка рідина стає в'язкою і дуже клейкою. Через цю властивість солодкої рідини після натискання клавіші нібито «залипають» на час після відпускання. Вирішується ця проблема чищенням клавіатури в Сервісному Центрі. Також даний симптом може вказувати на зіпсований ліфт клавіші. Його ремонт не можливий, тому, за наявності відповідної клавіатури-донора, його змінюють. Заміни ліфта кнопки клавіатури Ноутбука була описана вище.

Іноді при механічних впливах поверхня клавіатури деформується, і клавіші розташовуються під кутом. Через це клавіші можуть чіплятися за поверхню клавіатури або за сусідні клавіші. У Сервісному Центрі FreshIT в місті Харкові можна відремонтувати клавіатуру Ноутбука після механічних пошкоджень.

Для цього Інженер від'єднує клавіатуру, після, наскільки це можливо, він усуває механічні пошкодження шляхом відновлення металевої основи. Також, за необхідності, замінюються несправні ліфти клавіш.

6. Відсутня частина клавіш на клавіатурі Ноутбука

Відсутньо декілька клавіш на клавіатурі Ноутбука

Маленькі діти і домашні тварини завжди хочуть отримати пару клавіш від Вашого Ноутбука в свою персональну колекцію. Зберігайте Ваш Ноутбук в недоступних для маленьких дітей і домашніх тварин місцях, щоб уникнути необхідності нести Ноутбук в ремонт на заміну клавіатури.

Виривання клавіш часто закінчується вириванням гумової мікрокнопки і псуванням плівки клавіатури. Мікрокнопку, ліфт клавіші та саму клавішу можна взяти з клавіатури-донора, якщо така є в наявності. У рідкісних випадках ремонт клавіш неможливий за відсутності донора. Якщо донора немає, то ремонт не можливий, і доведеться провести повну заміну клавіатури.

 7. Не працює підсвічування клавіш клавіатури Ноутбука

Рабоча підсвітка клавіш клавіатури Ноутбука

Підсвічування клавіатури Ноутбука зазвичай включається за допомогою поєднання клавіш «Fn» + «гаряча клавіша» зі значком підсвічування клавіатури. Для правильної роботи гарячих клавіш потрібна установка спеціального драйвера. Установка драйвера в процесі ремонту може бути рішенням проблеми. Також можна спробувати замінити драйвер на більш новий або ж офіційний, якщо не встановлено офіційний драйвер.

Драйвер ми рекомендуємо завантажувати тільки з офіційного сайту виробника Ноутбука. При відмові Ноутбука включати підсвічування клавіатури, перевірте, чи встановлений драйвер. Якщо з якоїсь причини у Вас не виходить встановити драйвер, ми завжди готові в цьому допомогти.

Також можливі пошкодження шлейфу клавіатури через люфт або механічного впливу на нього. Ремонт шлейфу клавіатури докладно описаний нижче. Також відсутність підсвічування може бути наслідком залиття агресивною рідиною

Якщо в результаті ремонту усунути причини відсутності підсвічування клавіатури Ноутбука не представляється можливим, то залишається або працювати без підсвічування, або провести повну заміну клавіатури на нову, але майте на увазі, що клавіатури з підсвічуванням клавіш коштують значно дорожче аналогів без підсвічування.

 8. Не працюють світлодіодні індикатори клавіатури Ноутбука

Буває, що світлодіодні індикатори клавіші «Caps Lock», «Num Lock» і «Scroll Lock» перестають працювати. Така проблема може виникнути, якщо Ви зопалу або випадково вдарили тупим предметом чи кулаком по клавіатурі, а також через залиття Ноутбука.

Через удар або тріснув діод, або порушився контакт на платі. Якщо клавіатуру можна відремонтувати, то її ремонтують. Інженер вирівнює металеву частину клавіатури. За наявності клавіатури-донора ліфти, гумові мікрокнопки і клавіші піддаються заміні. Інженер припаює назад діод або замінює його.

Якщо ж Ноутбук був залитий, може знадобитися заміна керуючого мультиконтроллера. Цей контролер управляє світлодіодами і всієї клавіатурою. Через попадання вологи, мультиконтроллер може видавати більшу напругу і діод виходить з ладу. Ремонт Ноутбука після залиття докладно описаний у статті «Ремонт Ноутбуків будь-якого рівня складності в Харкові».

9. Пошкоджений шлейф клавіатури

Кріплення клавіатури Ноутбука

Вихід з ладу шлейфу клавіатури після некваліфікованого розбирання Ноутбука - досить поширене явище. При розбиранні Ви можете неохайно смикнути клавіатуру, щоб її вимкнути. В результаті шлейф рветься або надривається, і потрібен його ремонт чи повна заміна клавіатури. Замінити шлейф клавіатури окремо неможливо.

Незначні пошкодження шлейфу можна усунути. Для цього Сервісний Інженер зачищає його від маски. Далі готує перемичку. Після перемичка запаюється на розірвану ділянку. Після виконується обов'язкове тестування.

Варто також відзначити, що подібний спосіб вирішення проблеми може виявитися недовговічним. Рано чи пізно відремонтований шлейф вийде з ладу. Можливо, краще відразу замінити клавіатуру, що обійдеться Вам дорожче. Рішення за Вами.

 

На цьому все. Охайно пийте напої і вживайте їжу, працюючи з Вашим Ноутбуком. Не залишайте Ноутбук в одному приміщенні з гризунами, птахами і маленькими дітьми. При виконанні цих рекомендацій клавіатура Вашого Ноутбука прослужить Вам довго.

У Вас є можливість поставити питання на сайті щодо заміни або ремонту клавіатури Вашої моделі Ноутбука, чи ж Ви можете подзвонити нам за будь-яким зручним для Вас номером телефону. Ви отримаєте вичерпні відповіді на всі Ваші запитання.

На всі комплектуючі, встановлені Сервісним Центром FreshIT, надається гарантія. Всі роботи виконуються у встановлені терміни, і на них також надається гарантія.