Сьогодні практично у кожної людини є мобільний комп'ютер у вигляді Ноутбука, Нетбука або Ультрабука. Купуючи його, ми, звичайно ж, сподіваємося, що він буде нам служити дуже довго. Але часто трапляється ситуація, що Ваш «мобільний друг» із яких-небудь причин виходить із ладу. При цьому вийти з ладу Ноутбук може як у період гарантійного обслуговування, так і після його закінчення.

 

Що ж робити, якщо Вам потрібно відремонтувати Ноутбук?

Поламався Ноутбук, що робити?Якщо Ноутбук на гарантії, то, зрозуміло, Вам потрібно звернутися в авторизований сервісний центр і безкоштовно відремонтувати Ноутбук. У Харкові є досить багато сервісних центрів із ремонту Ноутбуків, авторизованих фірмами Asus, Acer, Samsung, LG, Lenovo, Dell, Hewlet-Packard (HP).

Основним мінусом цих сервісних центрів є те, що вони найчастіше не ремонтують пристрій самостійно, а відправляють його в Київ. Така схема займає дуже багато часу, але ремонт буде проведений безкоштовно. Звісно, за умови, якщо звичайно Ви, як користувач, не винні у виході пристрою з ладу.

А що ж робити, якщо термін гарантії минув? Після закінчення гарантійного терміну безкоштовний ремонт неможливий, тому Ви можете одразу звертатися в НЕавторизований сервісний центр. Ремонт у неавторизованому Сервісному Центрі, як правило, дешевший, та за якістю може перевищувати рівень авторизованих сервісів. Тим більше, що ремонт здійснюється в Харкові, безпосередньо в Сервісному Центрі.

 

Розглянемо основні проблеми, що виникають з Ноутбуком.

 

Ноутбук висне, сильно гріється, відключається або сам перезавантажується через деякий час

Якщо Ваш улюблений девайс став помітно повільніше працювати (у побуті «виснути»), це може бути пов'язано з проблемами як апаратної, так і програмної частини Ноутбука.

Зазвичай, проблеми апаратної частини пов'язані з тим, що система охолодження засмічується пилом і сміттям. Через це Ноутбук починає сильно грітися. Допомогти виправити проблему зможе послуга чистки Ноутбука від пилу. Послуга включає в себе повне розбирання, усунення пилу та іншого сміття із системи охолодження, заміну термопасти і термопрокладок, змащення кулера (вентилятора), який може набридливо гучно гудіти.

Чистити ноутбук необхідно не рідше, ніж 1 раз на рік при інтенсивному використанні. Якщо у Вас вдома є домашні тварини, то частіше. Якщо нехтувати перегрівом, то це може призвести до того, що Ноутбук просто перестане вмикатися, або буде сам перезавантажуватися.

 

Ноутбук не вмикається

Причин може бути три: несправний зарядний пристрій, проблеми в ланцюзі живлення, несправний акумулятор. Остання проблема діагностується дуже просто. Спробуйте вийняти акумулятор і включити Ноутбук без нього, якщо він запрацює, то доведеться замінити несправний акумулятор або працювати від мережі з відключеною батареєю.

Якщо несправний зарядний пристрій, то його також можна замінити або ж відремонтувати залежно від того, чи рентабельний ремонт. Категорично не радимо Вам самостійно ремонтувати зарядний пристрій Ноутбука, тому що Ви можете вивести з ладу свій девайс. Так само не рекомендуємо Вам бездумно підключати Ваш Ноутбук до зарядного пристрою іншого Ноутбука, тому що різні моделі мають різні параметри живлення.

Якщо ж проблеми в ланцюзі живлення, то визначити точну причину несправності можливо тільки після детальної діагностики.

Якщо Ноутбук перестав вмикатися після сильного перегріву, то проблема може бути в несправності мікросхеми північного або південного моста, що вимагає їх реболлінгу або заміни.

 

Чорний екран, але при цьому індикатор живлення світиться

Якщо при ввімкненні Ваш Ноутбук включається як завжди, але при цьому на екрані неможливо нічого розгледіти, то спробуйте посвітити на екран ліхтариком. Якщо Вам при світлі ліхтарика вдасться розгледіти зображення на екрані, то вийшла з ладу система підсвідки матриці Ноутбука. Ремонт даної несправності проводиться шляхом заміни лампи підсвічування або інвертора.

Якщо ж при світлі ліхтарика не вдалося розгледіти зображення на екрані, то проблема може бути з відео-чіпом. У такому випадку може знадобитися його реболлінг або заміна.

 

Ви залили Ноутбук рідиною (водою, вином, соком, пивом і т.п.)

Ноутбук залитий рідиноюЧасто трапляються ситуації, коли Клієнти проливають каву, чай, пиво, воду чи якусь іншу рідину на Ноутбук. По можливості швидше відключіть Ноутбук від мережі і від'єднайте акумулятор. Багато користувачів говорять, що якщо просто просушити Ноутбук феном, або дати йому полежати пару днів, то він просохне і все буде в повному порядку. Насправді, після такого випадку дефект може проявиться не відразу, а тільки тоді, коли рідина добереться до певних місць на материнській платі. Але з досвіду, вартість ремонту безпосередньо залежить від часу, протягом якого Ви намагаєтеся самостійно позбавитися від вологи.

Іншими словами, чим довше Ви не звертаєтеся в Сервісний Центр з залитим Ноутбуком, тим складніше і дорожче буде коштувати його ремонт. У разі потрапляння всередину агресивної рідини (вина, соку, пива, газованої води) через кілька днів ремонт стає практично неможливим. Тому радимо Вам відразу ж після попадання рідини всередину Ноутбука виймати акумулятор і нести свій девайс в Сервісний Центр.

У нашому Сервісному Центрі залиті Ноутбуки потрапляють на діагностику позачергово. І так як ремонт проводиться прямо на місці в місті Харкові, то це, значно, збільшує шанси на успішний ремонт залитого Ноутбука.

 

Ви розбили екран Ноутбука або відламали кріплення верхньої кришки

Наприклад, Ви його упустили або просто випадково розчавили. Проблема цілком вирішувана. Ремонт полягає в заміні матриці на нову, при цьому майже завжди є можливість усунути всі дефекти корпусу, від заміни петель, до відновлення пластмасових частин.

 

Ноутбук практично відразу вимикається після відключення зарядного пристрою

Ну, тут, думаю, все і так зрозуміло. Міняємо акумулятор Ноутбука на новий, от, власне, і весь ремонт. Іноді трапляються проблеми з контролером живлення Ноутбука і акумулятор просто не заряджається, ця проблема вирішується шляхом повної діагностики і заміни несправних елементів.

 

Якщо у Вас виникли будь-які з перерахованих проблем з Ноутбуком, Нетбуком, чи Ультрабуком і Ви хочете відремонтувати його в місті Харкові - звертайтеся в наш Сервісний Центр. Наші Сервісні Інженери за допомогою спеціального обладнання проведуть повну діагностику Вашого Ноутбука Нетбука, або Ультрабука і виконають якісний ремонт у відповідні до регламенту Сервісного Центру терміни.