Специальное предложение

На все работы для типа устройств "Ноутбук" предоставляется 7% скидка
Подробности узнавайте у консультантов Сервисного Центра FreshIT

предложение действительно с 04.12.2017 по 17.12.2017

Встановлення Windows на Ноутбук

За організацію взаємодії користувача і всіх апаратних ресурсів Ноутбука відповідає операційна система (ОС). Найпоширенішою на сьогодні є ОС сімейства Windows. Саме встановлена ОС Windows дозволяє сучасному користувачу працювати з Ноутбуком так, як ми всі звикли. Правильне встановлення Windows в Харкові - запорука комфорту роботи з Вашим ноутбуком.

Завдячуючи їй, ми можемо використовувати Ноутбук або настільний Комп'ютер як для роботи, так і для розваг. Займаємося усім цим ми, використовуючи ресурси самої Windows або встановлюючи додаткові програми. Але, щоб почати використовувати всі переваги ОС Windows, необхідно спершу встановити Windows на Ноутбук.

Для того, щоб ОС "розуміла", як працює обладнання, на яке вона встановлена, його виробники створюють спеціальні програми - драйвери.

Прогрес не стоїть на місці, тому з вдосконаленням Ноутбуків також вдосконалюється операційна система, драйвери і прикладне програмне забезпечення. І усе це в будь-який момент може зламатися або бути пошкоджено вірусами чи програмним збоєм.

У сучасному цифровому світі будь-яка поломка або збій створюють купу незручностей і неприємностей. Дуже часто засобами відновлення ОС або антивірусом проблему розв'язати неможливо, а найчастіше можна і погіршити справу. Тому дуже важливо правильно встановити операційну систему, драйвери і програми на Ноутбук, а також правильно все налаштувати. Не всі це вміють правильно робити, якщо Ви з цієї кагорти, читаємо далі.

У Сервісному Центрі FreshIT Вам допоможуть встановити Windows і драйвера на Ноутбук в місті Харкові.

 

Встановлення або перевстановлення ОС Windows зазвичай потрібне в наступних випадках:

1. Перевстановлення пошкодженої вірусами ОС Windows;

2. Встановлення ОС Windows на новий жорсткий диск;

3. Встановлення Windows 8 на Ноутбук з іншою ОС сімейства Windows;

4. На новому Ноутбуці встановлена Windows 8 або Windows 10, а Ви хочете встановити Windows 7;

5. Встановлення Windows 10 на Ноутбук;

6. Оновлення Windows 7 або 8 до Windows 10;

7. На новому Ноутбуці встановлена Linux, а Ви хочете встановити ОС сімейства Windows.

 

Розглянемо особливості кожного випадку, який потребує встановлення або перевстановлення операційної системи на Ноутбуці.

1. Перевстановлення пошкодженої вірусами ОС Windows

Windows на Ноутбуці пошкоджений вірусами

Віруси. Незважаючи на усі програми, які забезпечують нам захист від вірусів, останні все ще доставляють власникам Ноутбуків величезні незручності. Основні джерела зараження Ноутбука вірусами - це USB накопичувачі та Інтернет.

Радимо Вам перевіряти всі зовнішні накопичувачі, які Ви підключаєте до свого Ноутбука, а також користуватися спеціальними антирекламними доповненнями для браузеру, адже в Харкові дуже багато вірусів передаються саме через зовнішні накопичувачі. Також не нехтуйте допомогою антивірусних програм. Усі ці засоби допоможуть Вам попередити зараження Ноутбука вірусами, але, на жаль, не на всі 100%. Повний захист від зараження вірусами може дати тільки найповніша ізоляція Ноутбука від усіх зовнішніх джерел інформації: Інтернет, флешки, CD/DVD, локальна мережа. Але в такому разі, запитується, навіщо Вам потрібний тоді Ноутбук?

Отже, ніщо не може Вам гарантувати захист на 100%. Віруси рано чи пізно зможуть проникнути до Ноутбуку. Якщо зараження своєчасно не присікти, Ноутбук може почати повільніше працювати або ж працювати зі збоями. У такому разі найчастіше знадобиться перевстановлення Windows на Ноутбуці або антивірусна профілактика, якщо системні файли операційної системи не були пошкоджені.

Головною проблемою при зверненні Клієнтів нашого Сервісного Центру з такими симптомами, є неправильна розмітка жорсткого диска від самого початку. Дуже часто наші Інженери стикаються з тим, що під системний розділ виділений увесь простір вінчестера. Це дуже небезпечно для Ваших даних, адже насамперед віруси атакують системний розділ. А оскільки усі Ваші файли знаходяться на одному розділі з операційною системою, вони можуть бути загублені назавжди. Окрім ушкодження системного розділу вірусами можна також невдало вимкнути Ноутбук, і він просто перестане завантажуватися, а Ваші особисті дані можуть бути загублені. Якщо Ви не знаєте, як правильно зробити розмітку розділів жорсткого диска, радимо Вам звернутися до нас.

Перед перевстановленням обов'язково виконується резервне копіювання Ваших файлів на зовнішній носій. Після встановлення Windows на Ноутбук Вам знадобиться встановлення драйверів і базового пакету прикладного програмного забезпечення. У Сервісному Центрі FreshIT Вам встановлять останні стабільні версії драйверів, щоб Ваш Ноутбук досяг максимальної стабільності і швидкодії.

2. Встановлення ОС Windows на новий жорсткий диск

Встановлення Windows на новий жорсткий диск

Ніщо не вічне. На жаль, це рокове твердження стосується також і жорстких дисків (вінчестерів) Ноутбуків. Новий вінчестер, куплений в одному з інтернет-магазинів Харкова, якщо він у Вас в системі один, абсолютно даремний без встановленої на нього операційної системи.

У Сервісному Центрі FreshIT виконають встановлення Windows на новий вінчестер в місті Харків. Від Вас потрібна лише ліцензія на обраний Вами дистрибутив Windows, яка зазвичай приклеєна на нижню частину корпусу Вашого Ноутбука.

На жаль, дані з вінчестера, що вийшов з ладу, часто неможливо відновити, але якщо це реально, то ми, звичайно ж, повідомимо Вас про це.

Щоб Ви не витрачали свій час на пошуки нового вінчестера, ми можемо запропонувати Вам купити його в магазині Сервісного Центру FreshIT і відразу встановити його в Ноутбук.

Часто Клієнтами Сервісного Центру FreshIT стають ті, хто замість звичайного жорсткого диска вирішив поставити SSD накопичувач. Це не дивно, адже SSD накопичувач зараз є менстримом серед просунутих харківських геймерів і в рази швидше працює (іноді до 10-кратного збільшення продуктивності, особливо під час роботи з дрібними і фрагментованими файлами) в порівнянні із звичайними HDD.

Особливості встановлення операційної системи на SSD накопичувач практично нічим не відрізняються від особливостей встановлення на HDD. Проте після встановлення Windows на SSD її обов'язково необхідно правильно налаштувати для роботи з SSD. Налаштування краще всього довірити професіоналам. Це пов'язано з тим, що у SSD обмежена кількість перезаписів кожного елементу пам'яті в порівнянні з HDD. Чим менше даних на SSD пишеться, тим довше накопичувач Вам прослужить.

Додаткове налаштування необхідне для того, щоб "продовжити життя" Вашому SSD, адже ці накопичувачі коштують на багато дорожче, ніж звичайні HDD. Якщо ж нехтувати налаштуванням ОС для роботи з SSD після встановлення Windows, то в найближчі декілька років Вам доведеться купувати новий накопичувач.

3. Встановлення Windows 8 на Ноутбук з іншою ОС сімейства Windows

Встановлення Windows 8 на Ноутбук

Встановлення Windows 8 дуже добре підходить для Ноутбуків. Особливо, якщо у Вашому Ноутбуці є сенсорний екран. Не дивно, що Клієнти Сервісного Центру звертаються з проханням оновити Windows 7 до Windows 8 або перевстановити будь-який дистрибутив Windows на Windows 8.

Щоб було зручно працювати з Windows 8 і система стабільно працювала, Ваш Ноутбук повинен відповідати мінімальним системним вимогам для цієї операційної системи:

  • Процесор: 1 GHz, 32-розрядний або 64-розрядний;
  • Оперативна пам'ять: 1 GB (32 - bit) / 2 GB (64 - bit);
  • Вільний дисковий простір: 16 GB (32 - bit) / 20 GB (64 - bit);
  • Відеоадаптер: підтримка графіки DirectX 9, 128 MB пам'яті (для включення теми Aero);
  • Пристрій читання і запису DVD / USB Flash.

Перед перевстановленням ми потурбуємося про перенесення Ваших даних користувача на знімний носій.

Windows 8 далеко зробила крок вперед. Безперечним нововведенням є варіант входу до операційної системи. Таких варіантів два: вхід через обліковий запис Microsoft і через локальний обліковий запис. Ясна річ, від Вас як Клієнта Сервісного Центру вимагається обрати. Про все інше можете не турбується. Інженери Сервісного Центру FreshIT легко впораються з установкою Windows 8 на Ваш Ноутбук.

4. На новому Ноутбуці встановлена Windows 8 або Windows 10, а Ви хочете встановити Windows 7

Заміна Windows 8 на Windows 7

Часто Ноутбуки продають зі заздалегідь встановленою операційною системою. Сьогодні, щоб заманити покупців або ще з якихось причин, на нові Ноутбуки заздалегідь встановлюють Windows 10. Не всім ця операційна система подобається. Але, обираючи Ноутбук, безглуздо відмовлятися від технічних характеристик, які влаштовують, через операціонку, що не сподобалася. Тому після купівлі такого Ноутбука Клієнти Сервісного Центру FreshIT просять встановити Windows 7 замість вже встановленої Windows 8 або Windows 10.

Як і у випадку з Персональним Комп'ютером, в Сервісному Центрі FreshIT замінити операційну систему на Windows 7 на Ноутбуці можна тільки за наявності у Вас ліцензії. Проте це не означає, що необхідно йти і купувати для встановлення CD з ліцензійною Windows 7.

Завдяки правам на використання більш ранньої версії, що надається компанією Microsoft, користувачі, які купили Windows 8.1 "Професійна", можуть використовувати Windows 7 "Професійна", доки не будуть готові перейти на нову версію. Тому ми можемо встановити Windows 7, використовуючи ліцензійний ключ версії 8.1 або 10-ки. Коли Ви все-таки наважитесь перейти на нову версію ОС, ми зможемо встановити Вам Windows 8.1 або Windows 10 з тим самим ключем.

Ви можете запитати: "А що ж такого складного в звичайній установці Windows?". Авжеж, раніше встановити новий дистрибутив Windows замість вже встановленого не складало особливих труднощів. Проте з виходом Windows 8 почали виникати різного роду проблеми. В основному вони пов'язані з використанням технології компанії Intel Unified Extensible Firmware Interface (UEFI), що прийшла на зміну BIOS. Отже, не виконавши ряд змін з цією системою і дисковим накопичувачем, Ви не зможете встановити Windows 7. А під час встановлення Windows Ви отримуватимете помилку "Boot failure - a proper digital signature was not found".

Як Ви могли зрозуміти з тексту вище, встановлення Windows 7 замість Windows 8 або Windows 10 - це дуже складний і ризикований з точки зору втрати даних процес. Тому, якщо Ви не впевнені в своїх силах, неодмінно рекомендуємо Вам звернутися по допомогу до Сервісного Центру FreshIT.

5. Встановлення Windows 10 на Ноутбук;

Windows 10 - новітня ОС сімейства Windows. Встановлення Windows 10 принципових змін не зазнало в порівнянні з Windows 8 і так само просте для просунутих користувачів. Принципових змін не потерпіли навіть системні вимоги, а точніше вони залишилися такими ж самими:

  • Процесор: 1 ГГц чи більше або система на кристалі;
  • Оперативна пам'ять: 1 ГБ для 32-розрядної системи або 2 ГБ для 64-розрядної системи;
  • Вільне місце на носії: 16 ГБ для 32-розрядної або 20 ГБ для 64-розрядної системи;
  • Відеокарта з підтримкою Microsoft DirectX9 і з драйвером WDDM;
  • Дисплей з розділенням не менше 800х600 пікселів.

Багато в чому це пов'язано з тим, що ніяких додаткових функцій не було внесено. По суті, Windows 10 - це та ж вісімка, але в красивішій обгортці. Твердження справедливе, оскільки майже всі принципові зміни, які бачить звичайний користувач, торкнулися тільки інтерфейсу операційної системи. Проте це не заважає операційній системі залишатися однією з найпопулярніших систем. Також як і у випадках з встановленням інших операційних систем, при встановленні Windows 10 на Ноутбук, дуже важливим моментом є резервне копіювання даних. Так само як і в 8-ці, в Windows 10 є можливість входу до ОС за допомогою облікового запису Microsoft і за допомогою введення логіна і пароля. Перед встановленням ОС Вам буде запропонований вибір.

6. Оновлення Windows 7, 8 і 8.1 до Windows 10

Пряме оновлення до Windows 10 доступно з Windows 7 і 8.1. Щоб оновиться з 8.1 до 10-ки, необхідно, щоб на Вашому Ноутбуці просто була встановлена необхідна програма. Щоб оновиться з 7-ки до 10-ки, додатково потрібний пакет оновлень SP1.

Пряме оновлення з Windows 8 до Windows 10 не передбачене. Проте можна оновитися з Windows 8 до Windows 8.1, а після оновитися до Windows 10.

Ніхто і ніяка система не застрахована від збоїв і помилок. Перш ніж оновлювати операційну систему, робиться резервне копіювання усіх Ваших даних. Враховуючи сказане вище, Ви можете бути впевнені, що Ваш Ноутбук і дані на ньому в надійних руках.

7. На новому Ноутбуці встановлена Linux, а Ви бажаєте встановити ОС сімейства Windows

Встановлення Windows замість Linux

Ноутбуки практично завжди продаються з встановленими операційними системами. Це може бути Linux, а може бути Windows. І якщо з другою практично усі вміють працювати, то про Linux такого сказати не можна. Тому дуже часто Клієнтами Сервісного Центру FreshIT стають ті, кому потрібно встановити Windows замість Linux.

Все що від Вас потрібно в такому разі - ліцензія на бажану операційну систему і, власне, сам Ноутбук.

Само собою, необхідно вибрати дистрибутив. Найпопулярніші сьогодні Windows 7 і Windows 8 і, звичайно ж, Windows 10.

Важливий момент перед установкою операційної системи - визначитися з розрядністю операційної системи. Розрядності операційних систем всього дві - 32-розрядна і 64-розрядна. 32-розрядна ОС підтримує до 3,6 Гб оперативної пам'яті (ОЗУ). Отже, якщо параметр ОЗУ Вашого Ноутбука більше 3 Гб, правильніше буде встановити 64-розрядну ОС.

У встановленні Windows 7 замість Linux немає нічого складного. В процесі встановлення необхідно відформатувати і наново розмітити дисковий простір. Дуже важливий момент – це створення двох розділів: системного розділу для встановлення на нього операційної системи і логічного розділу для зберігання Ваших файлів. Якщо не створити розділи, то при наступній установці доведеться переміщати всі файли на знімний носій. Також Ви можете втратити всі файли через віруси, які в основному атакують тільки системний розділ.

 При установці Windows 8 і Windows 10 все трохи складніше. Ці операційні системи використовує Secure Boot і стиль розділів жорсткого диска GPT. Отже, необхідно перед установкою Windows тимчасово вимкнути Secure Boot. Робиться це в BIOS або в UEFI залежно від того, яка система на Вашому Ноутбуці. Також в процесі встановлення доведеться відформатувати носій і конвертувати розмітку розділів в GPT або ж встановити операційну систему в режимі сумісності (емуляція старого BIOS) на MBR розмітку.

Операційна система без додаткових програм, м'яко кажучи, даремна. Тому після встановлення нової ОС, Вам знадобиться встановити драйвера і додаткові програми, необхідні для комфортної роботи з будь-яким дистрибутивом Windows.

У Сервісному Центрі FreshIT працюють професіонали, які допоможуть Вам впоратися з встановленням Windows замість Linux.

У Вас є можливість поставити питання стосовно встановлення чи перевстановлення операційної системи Windows на Ноутбуці на сайті, або Ви можете подзвонити нам за будь-яким з номерів. Ви отримаєте якнайповнішу консультацію за Вашим дистрибутивом Windows і Вашою моделлю Ноутбука.

Роботи зі встановлення або перевстановлення операційної системи виконуються у встановлені терміни.