Ноутбук - це невід'ємний компонент повсякденного життя будь-якої людини. Сучасне суспільство черпає з Інтернету за допомогою Ноутбуків величезну кількість інформації і в змозі навіть працювати дистанційно. Проте з Ноутбуком може траплятися безліч неприємностей, наприклад, пов'язаних з необхідністю виконати реболінг чіпа Ноутбука в Харкові.

Для виконання реболінга чіпа північного або південного мосту або відеочіпа Ноутбука не обійтися без допомоги висококваліфікованих фахівців і спеціалізованого обладнання. Такий тандем Інженерів і обладнання, необхідний для виконання реболінга чіпів Ноутбука, Ви зможете знайти в Сервісному Центрі Fresh IT у Харкові.

Що таке Реболінг? Коли його необхідно робити?

Якщо Ваш Ноутбук перегрівається під час роботи, то слід зробити чистку Ноутбука від пилу і бруду, який накопичується всередині. Якщо цього не робити періодично, то Ви ризикуєте пошкодити свій Ноутбук. В результаті можуть починати відпаюватися від материнської плати BGA чіпи. Як правило, це чіпи північного мосту, південного мосту і відеочіп. У більшості бюджетних Ноутбуків усі три чіпи можуть бути об'єднані в один - PCH.

Якщо ж сталося порушення BGA контакту чіпа з контактними майданчиками материнської плати, то слід виконати реболінг чіпа в Харкові.

Під реболінгом мається на увазі випаювання BGA чіпа з материнської плати Ноутбука. Перед проведенням реболінга обов'язково проводиться термотест - прогрів феном, щоб оцінити його працездатність. Якщо чіп несправний, необхідно його замінити. Якщо ж він робочий, то нашими Інженерами за допомогою спеціального обладнання і трафарету напаюються кульки нового припою на знятий чіп і чіп " сідає" на своє місце за допомогою спеціальної паяльної станції. Інженери Сервісного Центру FreshIT мають усе необхідне обладнання і прекрасно виконують усі ці операції.

 

Реболінг чіпа Ноутбука

 

Ряд ознак, які можуть вказувати на необхідність проведення реболінга чіпа Ноутбука:

1. Ноутбук мимоволі вимикається або перезавантажується;

2. Ноутбук вимкнувся і не вмикається;

3. Не працює друга відеокарта Ноутбука;

4. Поява " артефактів" відеокарти на дисплеї Ноутбука;

5. Після удару Ноутбук почав перегріватися, вимикатися або перезавантажуватися.

 

1. Ноутбук мимоволі вимикається або перезавантажується

Однією з найчастіших ознак необхідності виконання реболінга чіпа Ноутбука є мимовільне вимкнення або перезавантаження Ноутбука, особливо під час інтенсивної роботи. Це відбувається в зв'язку з перегріванням BGA чіпа північного або південного мосту. З точки зору фізики при перегріванні відбувається деформація як чіпа, так і контактного майданчика, і контакти чіпа починають відставати від материнської плати. В результаті цих процесів Ноутбук спонтанно вимикається. Незважаючи на це, при охолодженні контакти повертаються на колишнє місце і Ноутбук знову працює. У зв'язку з подібним механізмом розвитку проблеми користувачі, як правило, вирішують не звертатися до сервісного центру і продовжують використовувати Ноутбук, намагаючись менше його навантажувати.

Проте цей симптом повинен відразу насторожити Вас. Адже подальше використання Ноутбука тільки пришвидчить процес і приведе до несправності дорогого BGA чіпа. За такого розвитку подій вартість ремонту Ноутбука прямо пропорційна стадії розвитку проблеми, з якою Ви звернулися по допомогу.

Звернувшись на ранній стадії, Ви можете розраховувати на те, що Інженери Сервісного Центру FreshIT в Харкові проведуть чистку Вашого Ноутбука і "посадять" ще справний оригінальний чіп на місце за допомогою реболінга.

2. Ноутбук вимкнувся і не вмикається

У разі прогресу вищевикладеного "захворювання" Ноутбука, Ви можете зіткнутися з повною відмовою від включення. Це фінальна стадія розвитку несправності, і висока вірогідність термічного ушкодження самого чіпа, яке неможливо виправити. Провівши термотест, Інженер оцінить працездатність чіпа Ноутбука. Якщо чіп справний, виконується реболінг, інакше знадобиться його заміна.

Існує ряд компаній, які замість реболінга виконують прогрівання чіпа Ноутбука феном. При цьому вони зазвичай радять швидше продати Ноутбук після цієї операції. Подібні дії дійсно призводять до тимчасового поліпшення в роботі Ноутбука (ми так проводимо термотест). Проте дуже скоро Ноутбук знову перестане вмикатися. Тому необхідно виконувати повноцінний реболінг, після якого Ноутбук працюватиме як новий.

Також дуже важливо правильно убезпечити інші елементи плати і витримати правильний температурний режим під час виконання реболінга. При неправильному нагріванні материнської плати відбувається її неминуче ушкодження, що зрештою призводить до непоправних наслідків.

У Харківському Сервісному Центрі FreshIT Інженери роблять саме реболінг, що дозволяє відновити якісний контакт чіпа з материнською платою, зберігши при цьому оригінальний чіп Ноутбука. 

3. Не працює друга відеокарта Ноутбука

Останніми роками виробники багатьох компаній роблять Ноутбуки з двома відеокартами, щоб мати можливість балансувати між економією енергії для тривалішого часу роботи від батареї і високою продуктивністю для зручної роботи - роботи від мережі. Продуктивніша відеокарта зазвичай реалізована окремим BGA чіпом, який дуже сильно нагрівається при великих навантаженнях.

Як наслідок, відеочіп може вийти з ладу, але подібні симптоми не зачіпають основні функції Ноутбука і з'являються тільки при використанні потужнішої відеокарти. Можно вимкнути другу відеокарту в БІОС і не використовувати її. Ноутбук при цьому продовжуватиме працювати і виконувати всі свої функції, але буде менш продуктивний в іграх і програмах для роботи з відео і зображеннями.

При зверненні з подібними симптомами Інженери FreshIT роблять реболінг другої відеокарти, що повертає її працездатність і дає ігровому Ноутбуку друге життя.

4. Поява "артефактів" відеокарти на дисплеї Ноутбука

Одним з перших проявів ушкодження відеочіпа Ноутбука є так звані артефакти. Артефакти - це ділянки, які ви бачите на дисплеї Ноутбука, що спотворюють або не несуть в собі належну картинку (інформацію).

Цей симптом може свідчити про різні несправності, що виникли з Вашою відеокартою. Це може свідчити про ушкодження відеочіпа або про відпаювання декількох BGA контактів, які допоможе відновити реболінг відеочіпа.

При будь-якому  варіанті слід звернутися до Сервісного Центру, де Інженери зможуть запобігти подальшому ушкодженню шляхом реболінга чіпа або замінити його на новий за несправності оригінального.

5. Після удару Ноутбук почав перегріватися, вимикатися або перезавантажуватися

У низці ситуацій при ударі або падінні Ноутбука може з'явитися ряд проблем. Наприклад, Ноутбук почне грітися сильніше, ніж звичайно, мимоволі перезавантажуватися, вимикатися або зовсім відмовлятися вмикатися. Не варто хоронити пристрій. При ударі, особливо у включеному стані, один з BGA чіпів на материнській платі може "від'їхати", що і буде причиною усіх симптомів. Але не все так сумно. Швидше за все Ваш Ноутбук все ж таки підлягає ремонту шляхом BGA пайки чіпа, який «від'їхав».

Це відбувається з дуже зрозумілих причин. При перегріванні контакти чіпа нестабільні, і будь-який удар або падіння може фізично посприяти відриву його від материнської плати. Досвідчені Інженери Сервісного Центру FreshIT допоможуть Вам з цією проблемою, що в свою чергу виправить нестабільність в роботі Ноутбука і збереже його від можливого розвитку пошкоджень.

 

BGA чіп Ноутбука

 

За жодної з вищеперелічених проблем не намагайтеся самостійно відремонтувати Ноутбук. Ви ризикуєте зашкодити йому і навіть привести в стан, коли він не підлягатиме ремонту (таке буває після потрапляння Ноутбука до рук харківських горе-майстрів невеликих майстерень). Вашому Ноутбуку потрібна операція, яку можуть провести тільки професіонали - реболінг чіпа Ноутбука.

Ми надаємо 3 місяці гарантії на реболінг BGA чіпа в нашому Сервісному Центрі. При прояві нестабільності роботи Ноутбука в гарантійний період ми пропонуємо зробити заміну чіпа.
При цьому Ви сплачуєте тільки вартість нового чіпа, а усі роботи виконуються за гарантією. Нам вигідніше відразу міняти чіп, але в 80% випадків можна обійтися реболінгом оригінального чіпа, тому ми намагаємося економити Ваші гроші і ніколи не пропонуємо заміну, якщо не впевнені в тому, що це дійсно необхідно. Тим паче, що в Харкові дістати новий чіп практично неможливо і прийдеться чекати на доставку з Китаю.

Також Ви завжди можете скористатися поверненням грошей замість гарантійного ремонту, якщо вартість нового чіпа вийде за рамки Вашого бюджету. Отже в будь-якому разі Ви нічого не втрачаєте.

Усіх вищезгаданих проблем можна уникнути регулярним чисткою системи охолодження хоча б один раз на рік. Дуже банальна чистка може зберегти Ваш Ноутбук упродовж довгих років. У цьому питанні Ви повинні розуміти, що будь-яке джерело пилу, сміття, волосся або шерсті шкідливе для Ноутбука. За наявності таких джерел чистка Ноутбука необхідно проводити частіше. 

Якщо Ви виявили хоча б один з вищезгаданих симптомів, то зв'яжіться з нами за допомогою телефонного дзвінка або привозьте Ноутбук до нашого Сервісного Центру в Харкові. Також Ви можете заповнити заявку на сайті, і наші консультанти зв'яжуться з Вами. Інженери FreshIT не лише допоможуть Вам впоратися з цими проблемами, але й убезпечать Ваш Ноутбук від їх появи.